Chalupa v horách

Rádi Vás přivítáme v naší chaloupce v krásné krkonošské přírodě nedaleko Trutnova.

V chaloupce jsou čtyři pokoje – pokoj v přízemí je jako relaxační místnost se saunou, ale je zde plnohodnotná manželská postel a rozkládací gauč, dva pokoje v patře jsou po třech lůžkách, jeden po pěti plus dětská postýlka. Najdete zde plně vybavenou kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem s krbovými kamny, dvě koupelny s WC.

Na oploceném pozemku můžete vychutnávat chvíle klidu a pohody s výhledem do lesů. Najdete zde dětský koutek s houpačkou pro vaše nejmenší, ale na své si tu přijdou i ostatní hosté. Připravili jsme pro vás různé společenské hry od karetních her po Člověče nezlob se, ping pong, šipky, líný tenis, badminton, trampolínu kde se dá krásně v horkých dnech i lenošit během dne nebo i zažít dobrodružství a přespat v ní. Když budete mít chuť a náladu můžete relaxovat v sauně. Dále je zde k dispozici hřiště, kde je síť na volejbal a jiné míčové hry, na své si tu přijdou i začínající fotbalisté pro které jsme připravili míč a fotbalové branky. Pro ochlazení v horkých dnech máte k dispozici bazének, kde se vyřádí jak děti, tak ho využijí dospělí k večernímu klidu v bazénku pod hvězdami třeba se skleničkou sektu :o)

K venkovní přípravě dobrot je zde k dispozici gril na dřevěné uhlí. Vnitřní kuchyň je plně vybavena dostatečným množstvím nádobí a myčkou na nádobí. Jsou zde dva sklokeramické sporáky (jeden s horkovzdušnou troubou), dvě lednice s mrazákem, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, topinkovač a toustovač. Pro milovníky kávy je k dispozici plně automatický kávovar DeLonghi na zrnkovou kávu a automatický kapslový kávovar Nescafé Dolce Gusto.

V případě potřeby můžete použít pračku a sušičku v koupelně v patře. Každý pokoj má svou klimatizační jednotku – tepelné čerpadlo na chlazení nebo topení, dále je možné vytápění přes elektrokotel a krbová kamna, ohřev vody zajišťují dva bojlery. Pokud se nechcete vzdát civilizace a pouze vychutnávat klid který naše chaloupka nabízí, máte tu i Wi-Fi připojení :o)

Parkovat můžete přímo u chaloupky.

Kde naší chaloupku najdete?

Horní Staré Buky 144, 541 01

GPS: 50.5218836N, 15.8833647E

Dostupné termíny:

Kalendář obsazenosti – objekt číslo: 15948 .:. e-Chalupy.cz

Ceník….

Jaro / Léto / Podzim

21.000,- Kč týdenní pobyt ( 1 – 13 osob ) + spotřeba energie

Zima

21.000,- Kč týdenní pobyt ( 1 – 13 osob ) + spotřeba energie

Zkrácený pobyt:

Minimální pobyt 3 noci – cena za noc 3.000,- Kč + spotřeba energie

Víkendový pobyt od pátku do neděle – 9.000,- Kč + spotřeba energie

Velikonoční, vánoční pobyty jsou pouze dle dohody.

Individuálně po dohodě je možný pronájem na rodinné oslavy nebo svatby.

V ceně je zahrnuta spotřeba vody, ložní povlečení.

Elektřina je dle spotřeby ( při příjezdu je zapsaný stav, v den odjezdu je odečet a platba za skutečnou spotřebu ). Sazba elektřiny je 8,40 Kč/kWh v obou tarifech.

Vychovaní zvířecí mazlíčci jsou u nás vítáni.

Cena za pejska nebo kočičku je 100,- Kč na noc.

Kauce je 5.000,- Kč, je vratná po odečtení spotřeby elektrické energie a vrácení uklizené chalupy.

Úklid je možné dokoupit za 1.000,- Kč.

Po dohodě je možné zapůjčit dvojpípu s naražeči – 1.500,- Kč na týden.

Rezervujte si svůj termín co nejdříve na tel.: +420 739 486 502 – Pavlína Menoušková Nová

Na chaloupce je krásně v každém ročním období. Máte možnost navštívit spoustu krásných míst v okolí. Zde je pár našich Tipů…..

Horní Staré Buky ( Staré Buky | Turistika v regionu (starebuky.cz)Obchodní podmínky

  1. Všeobecné podmínky pronájmu

Všeobecné podmínky upravují vzájemné smluvní vztahy mezi nájemcem a pronajímatelem (majitelem objektu) Pavlínou Novou. Smluvní vztahy jsou v souladu s příslušnými ustanovenými obecně závazných právních předpisů České republiky (zákon č. 526/1990 Sb. aj.). Podmínky jsou pro všechny zúčastněné strany závazné.

1. Předmět a účel pronájmu

1.1.  Předmět pronájmu

Předmětem pronájmu je rodinný dům na adrese Horní Staré Buky 144, 541 01 Trutnov

1.2.  Účel pronájmu

Předmět pronájmu bude užíván výlučně ke krátkodobému rekreačnímu pobytu.

2. Cena, objednávka a rezervace ubytování

2.1. Objednávka a rezervace ubytování

a) Objednavatelem (dále jen nájemce) rekreačního pobytu musí být osoba starší 18 let, která odpovídá za závazky všech ostatních účastníků pobytu (viz. níže).

b) Na základě telefonické nebo písemné objednávky nájemce pronajímatel blokuje nájemci předmět pronájmu v předem domluveném termínu.

c) Po odsouhlasení termínu zaplatí nájemce do 5 pracovních dnů na účet pronajímatele zálohu ve výši 50% z ceny pobytu a oznámí počet ubytovaných osob (včetně dětí), jejich datum narození a jména. Dále nájemce oznámí svou adresu a telefonní číslo.

d) Po zaplacení zálohy a oznámení počtu ubytovaných osob je rezervace závazná a nájemci vzniká právo na přechodné ubytování v předmětu pronájmu v odsouhlaseném a potvrzeném termínu. Nájemce také zaplacením zálohy stvrzuje, že se seznámil se Všeobecnými podmínkami pronájmu, rozumí jim a v plném rozsahu je respektuje. Neuhrazením zálohy ve stanoveném termínu rezervace pobytu automaticky zaniká.

e) Maximální počet ubytovaných osob v pronajímané chalupě je 13 osob.

f) Pronajímatel má právo odmítnout ubytování většího počtu osob, než je uvedeno na potvrzení objednávky.

2.2. Cena

a) Ceny za pronájem a služby jsou cenami sjednanými dle zákona č. 526/1990 Sb. dohodou mezi nájemcem a majitelem.

b) Plná cena musí být uhrazena nejpozději 30 dnů před nástupem

c) Cena zahrnuje: pobyt v pronajímaném objektu na smluvenou dobu.

d) Cena nezahrnuje: spotřebu elektrické energie, úklid chalupy, poplatek obci 20,- Kč za každou dospělou osobu za noc, vratnou kauci (viz níže), pojištění (Nájemci se doporučuje sjednat u vybraného pojišťovacího ústavu v ČR “Úrazové pojištění pro cesty a pobyt v tuzemsku”).

3. Odstoupení od smlouvy, storno poplatky

3.1.  Stornovací podmínky vstupují v platnost dnem zaplacení rezervační platby nájemcem za pobyt. Zrušení objednávky pronájmu lze provést ze strany objednavatele i pronajímatele pouze písemně. Za den zrušení objednávky pobytu se považuje den, kdy bude oznámení o tomto doručeno pronajímateli, resp. objednavateli.

3.2. Při odstoupení od Smlouvy ze strany objednatele je tento povinen uhradit storno poplatky ve výši: 30% z celkové smluvní ceny ubytování je-li odstoupení oznámeno 60 a více dnů před zahájením pobytu. 70% z celkové smluvní ceny ubytování je-li odstoupení oznámeno 30 dní před zahájením pobytu. 100% z celkové smluvní ceny ubytování, je-li odstoupení oznámeno 30 a méně dnů před zahájením pobytu.

Ubytovatel může před uplynutím dohodnuté doby odstoupit od smlouvy, když host v rekreačním zařízení i přes upozornění hrubě porušuje dobré mravy nebo jinak porušuje stanovení provozního řádu.

3.3.  Storno je odečteno od zaplacené zálohy nebo z celkové ceny, vyúčtováno a vráceno  nejpozději do 10 dnů.

3.4. Při přerušení pronájmu (pobytu) ze strany klienta se cena ani jakákoliv její část nevrací.

3.5. Při zrušení pronájmu ze strany majitele ( porucha objektu, vážná závada ) budou do 5 pracovních dnů nájemci vráceny všechny jím zaplacené poplatky.

4. Zahájení a ukončení ubytování

4.1. Objednavatel je povinen dodržet nástupní datum a čas od 15:00 do 16:00 hodin (pokud není dohodnuto jinak) a ukončit pobyt v den uvedený na potvrzení objednávky nejpozději však do 10:00 hodin (pokud není dohodnuto jinak).

4.2. Hosté jsou povinni před odjezdem provést základní závěrečný úklid. Pokud tak klient neučiní, bude mu z kauce odečtena částka ve výši 2.000,- Kč. Úklid je možné si předem přiobjednat za 1.000,- Kč.

4.3. Při převzetí objektu předá majitel nájemci objekt v uklizeném stavu, s vybavením dle inventáře a nájemce složí kauci – v letních měsících ve výši 5.000,- Kč – v zimních ve výši 10.000,- Kč při týdenním pobytu, která bude hostům vrácena po bezchybném vrácení objektu pronajímateli po ukončení pobytu. Doplatek ceny nájmu uhradí klient objektu nejpozději 30 dní před nástupem. Na obě platby (doplatek nájmu i vratnou kauci) vystaví majitel nájemci potvrzení o zaplacení.

4.4. Při ukončení nájmu majitel s nájemcem znovu zkontroluje stav objektu a zařízení dle inventáře. Neshledá-li žádných závad, převezme klíče a vrátí nájemci kauci v plné výši ( z kauce bude odečtena spotřeba elektrické energie + poplatek obci 20,- Kč za den za každou dospělou osobu, kauce může být vrácena i na účet ze kterého byla přijata). Pokud majitel zjistí po závěrečné kontrole závady způsobené nájemcem, je oprávněn z kauce odečíst částku odpovídající této závadě. V případě, že taková závada (y) přesáhne v součtu výši kauce poníženou o spotřebu elektrické energie a poplatky obci, je majitel objektu oprávněn vymáhat na nájemci další doplatek.

5. Povinnosti nájemce

a) Řídit se Všeobecnými podmínkami majitele.

b) Obeznámit se s obsluhou objektu, což potvrzuje podpisem Smlouvy o krátkodobém pronájmu chalupy – probíhá při převzetí nemovitosti.

c) Vyvarovat se jednání, která by vedla k poškození objektu či jeho zařízení.

d) Dodržovat zásady bezpečnosti (nezasahovat do elektroinstalace, bezpečná manipulace s otevřeným ohněm atd.).

e) Nájemce plně zodpovídá za škody, které vznikly jeho přičiněním nebo zaviněním včetně všech účastníků pobytu (pronájmu).

f)  Zjistí-li nájemce průběhu rekreace jakoukoliv závadu, bez ohledu na to, zda ji způsobil sám či nikoliv, okamžitě vyrozumí majitele.

g) Účastníci pobytu (pronájmu)  jsou plně zodpovědní za vlastní zdraví, bezpečnost a své osobní věci včetně finančních prostředků, automobilu apod. po celou dobu trvání pobytu. Majitel neodpovídá za škody na zdraví či majetku nájemce.

h) Nájemce se zavazuje dodržet maximální počet ubytovaných osob v objektu po dobu celého pobytu, udržovat objekt a jeho okolí v čistotě a uvnitř objektu používat domácí obuv.

i) Uvnitř celého objektu je zakázáno kouřit.

6. Povinnosti pronajímatele

a) Garantovat výše uvedené vybavení objektu a služby.

b) Umožnit nájemci využití celého objektu po sjednanou dobu. Pronajímatel je povinen obeznámit nájemce s provozem a obsluhou objektu a jeho příslušenstvím.

c) Předat nájemci při nástupu objekt v provozuschopném stavu, uklizený, nikým neobývaný.

e) Poskytnout nádobí k vaření a servírování pro stanovený počet osob.

f)  Řešit oprávněné stížnosti a připomínky nájemce týkající se objektu.

g) Být po dobu ubytování nájemce v objektu dostupný na mobilním telefonu.

h) Pokud vznikne ze strany majitele objektu situace, která má za následek zhoršení podmínek ubytování nájemce, má majitel za povinnost neprodleně provést všechna opatření, aby tuto situaci odstranil, eventuálně poskytl přiměřenou slevu z pobytu.

7. Odpovědnost

Při předání předmětu pronájmu seznámí pronajímatel nájemce s provozem rekreačního objektu. Pronajímatel nenese žádnou odpovědnost za případné škody, ztráty, zranění, odcizení či jiné újmy osob užívajících předmět pronájmu. Pobyt a pohyb osob po celé nemovitosti a ve všech jejich prostorách, také na pozemcích s ní souvisejících je výhradně na vlastní nebezpečí všech osob a na jejich plnou odpovědnost, s výjimkou případů, prokazatelně zaviněných pronajímatelem. Chalupa se předává i přebírá v řádném stavu nepoškozená.

8. Pojištění

Objednaný pobyt využívají hosté na vlastní nebezpečí. Za úrazy, poškození, zničení majetku (odpovědnost za škody způsobené na zdraví a majetku 3. osoby), za odcizení zavazadel nebo majetku hostů po dobu rekreačního pobytu, stejně jako za škody způsobené přírodními živly či katastrofami a za škody s těmito událostmi spojené neodpovídáme. Pro tyto případy doporučujeme před odjezdem uzavřít vhodné cestovní pojištění nebo připojištění.

9. Závady

V případě, že se vyskytnou závady je třeba ihned o tomto uvědomit pronajímatele, jehož povinností je tyto závady, dle jejich povahy a charakteru, odstranit. Způsobí-li hosté pronajímateli škodu, jsou povinni ji pronajímateli ohlásit a dohodnout s ním její úhradu.

10. Přechodná a závěrečná ustanovení

10.1. Platnost těchto podmínek může být mezi nájemcem a majitelem individuálně upravena výlučně písemnou formou.

10.2. Uhrazením zálohy či celé ceny pronájmu bere objednavatel tyto podmínky na vědomí a souhlasí s nimi.

10.3. Nájemce potvrzuje svůj souhlas s manipulací s jeho osobními daty dle zákona č. 110/2000 Sb. pro účely evidence ubytovaných, dále pro účely účetnictví ve smyslu daňových zákonů ČR. Pronajímatel se zároveň zavazuje, že neposkytne osobní údaje nájemce třetí straně.